Güzellik

Doğal Güzellik Nedir? Güzel Olmanın İpuçları

Doğal Güzellik için, güzel bir kadın olmak için aslında çok masrafa girmeye gerek yok. Güzel bir kadın olabilmek için bir takım kurallara dikkat etmeliyiz. Günlük hayatta uygulamamız gereken bir takım kurallar var. Bu kuralları uygulayıp birer alışkanlık haline getirirsek doğal bir güzelliğe sahip olmayı gerçekleştirebiliriz. Bu yazımızda kusursuz doğal bir güzellik için günlük hayatta uymamız gereken 21 ipuçundan bahsedeceğiz. Bunları hep birlikte ele alalım.

1. Öncelikle kendinize önem vermeli ve gerçekten bakımlı olmalısınız. Günlük hayata bakım, kadınların vazgeçilmez bir kurallı olmalıdır.

2. Düzenli olarak istenmeyen bütün tüylerden kurtulmalı gerekiyorsa epilasyona gitmelisiniz. Bıyıklarınızı kaşlarınızı, hatta vücuttaki istenmeyen bütün tüylerinizi temizlemeniz gerekir.

3. Güzel ve düzgün bir görünüme sahip olmak istiyorsanız vücut el ve yüzünüz için düzenli olarak uygun kremler kullanmalısınız.

4. Dudak rujunuzu yaz-kış çantanızda eksik etmemelisiniz.

5. Az da olsa, makyaj yapmadan dışarı çıkmayın. Göz kalemi bile yeterlidir.

6. Sizden her zaman taze ve güzel kokular gelmelidir. Çantanızda parfüm olmadan evden çıkmamalısınız.

7. Tırnak ojeniz kışın dahi eksik olmamalıdır.

8. Makyajla yatmamalısınız. Mutlaka makyajınızı temizlemeniz gerekir.

9. Her gün çokça gülmelisiniz. Gülmek cildinizi olumlu yönde etkileyecek.

10. Dişlerinizi her gün en az iki kere düzenli bir şekilde fırçalamalısınız.

11.  Güzelliğinizi ortaya çıkaracak aksesuarlar takın. Özellikle de küpe eksik olmamalıdır.

12. Ayakkabılarınız her zaman temiz ve kıyafetinize uygun bir kombinde olmalıdır.

13. Elbiseleriniz her daim düzenli,  temiz ve uyumlu olmalıdır.

14.  Günlük olarak yanınızda taşıdığınız çantalarınız temiz olmalı ve kıyafetlerinize uygun olmalı.

15. Saçlarınız yağlı,  dağınık bir şekilde dışarı çıkmamalısınız. .

16. Makyaj fırçalarını her hafta temizleyin ve mutlaka yıkayın. Çünkü kirli, çok kullanılmış makyaj fırçaları, süngerler çoğu zaman sivilce veya cilt lekelerine neden olur.

17. Saç renginiz cilt ve yüz yapısına uygun olmalıdır.

18. Güzelliğiniz doğal ve taze olmalıdır. diyet365.com olarak önerimiz kaynak saç, lens ve takma kirpiklerden uzak durmalısınız.

19. Her zaman dik durmalı, hatta uyurken bile dik yatmalısınız.

20. Hareketleriniz, davranışlarınız sakin ve ılımlı olmalıdır.

21. En önemlisi kendinizden ve bakışlarınızdan emin olmalısınız.

Cilt Güzellik Sırları

Genç kızlar güzellik konusunda orta yaşlı kadınlar tarafından kıskanılır genelde, pırıl pırıl bir cilt parıldayan sağlıklı saçlar ve hızlı çalışan bir metabolizma.. Gençliğin getirmiş olduğu avantajlar bunlar ancak önemli olan bu avantajın değerini bilebilmek. Genç kızlar, aslında herkesin bildiği fakat çoğu zaman uygulanmayan etkili güzellik önerileri ile cildinizin canlılığını ve güzelliğinizi kalıcı hale getirebilirsiniz. Emin olabilirsiniz, orta yaş grubunda yer alan kadınlar geçmişe dönebilseler aşağıda yer verdiğimiz tüm güzellik önerilerini bir bir uygulayacaklardır.

güzellik sırları
güzellik sırları


Güneş ışınlarına karşı korunun

Güneşli günleri hepimiz severiz, özellikle tatil sezonunda güneş kum ve deniz paha biçilmez bir keyif. Ancak unutmamak gerekir ki, güneş ışınlarının cilt üzerine yaratacağı bir çok farklı olumsuz etki bulunuyor. Mesela cilt lekeleri ve çeşitli cilt kırışıkları zararlı güneş ışınlarına bağlı olarak ortaya çıkar. Uzmanların deyimi ile devam edece olursak Uva, Uvb güneş ışınları kolajen adı verilen liflere zarar verir ve cilt üzerinde bir takım ince çizgilerin ve kırışıkların oluşmasını sağlar. Bu nedenle sıcak günlerde ve özellikle sıcaklık oranlarının tehlikeli boyuta ulaştığı günlerde güneş ışınlardan korunmak için koruyucu güneş kremleri ve koruyucu karışımlar kullanılmalıdır.

Sağlıklı beslenmek şart!

Gençken metabolizma hızlı çalışır ve hızlı şekilde hücre yenilenmesi yaşanır, ancak bu her zaman bu şekilde gitmeyecek, yaşlanma etkileri arasında metabolizmanın yavaşlaması söz konusu bu nedenle sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Aynı zamanda metabolizma yavaşlaması beslenme alışkanlığı ile ilgilidir. Hangi yaş grubu olursa olsun düzenli ve sağlıklı beslenmek şart. Gençken sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinmek orta yaşlarda büyük yarar sağlayacaktır.

Her Fırsatta Su İç!

Bir çok uzmanın ortak görüşü gün içinde vücudun ihtiyaç duyduğu suyun fazlasını tüketilmelidir. Susuzluk hissedildiğinde değil, aklınıza geldiğinizde bir bardak su içmenin hiç bir zararı yok, aksine bir çok yararı var. Gün içinde bol bol su içmek nelere iyi gelir, en önemli sorunlardan biri olan idrar yolu enfeksiyonunun önüne geçer. Aynı zamanda böbrek hastalıkları için bol bol su içerek kendinizi koruyabilirsiniz.

Sağlıklı ve Güzel Gülüşler !

Gençliğin verdiği güzelliği her anlamda korumak gerekiyor, bu anlamda diş sağlığı listenin başında yer alan unsurlardan biri. Güzelliğinizi etkileyen ve insanlar üzerinde ilk izlenim bırakacağınız gülümsemeniz olacaktır. Ağız sağlığı erken yaşta dikkat edilmesi ve alışkanlık haline getirilmesi gereken önemli bir konu. Düzenli bir diş bakımı ve düzenli dişçi kontrolleri sağlıklı dişler ve mutlu gülümsemeler için dikkat etmeniz gereken bir konu.

Cildini Nemlendir

Genç ve güzel bir görünüm için sağlıklı bir cilt gerekir öncelikle, buda düzenli olarak cildi nemlendirmek anlamına geliyor. Bahsettiğimiz sadece gece yatarken yüzünüze sürdüğünüz bir nemlendirici krem değil, tüm vücudunuzu düzenli olarak, ihtiyaç duyduğu kadar nemlendirmek. Yeterli nem oranına sahip bir cilt daha parlak ve daha sağlıklıdır.

Makyaj Temizliği

Yüzünüzün doğal parlaklığını ve sağlığını yitirmesini istemiyorsanız gece yatmadan mutlaka gün içinde tazelediğiniz makyajınızı silmelisiniz. Bunun için çeşitli makyaj temizleyicileri ve yüz bakım kremleri kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise yüz bakımında kullandığınız kozmetik ürünlerinin nemlendirici içermesi gerektiğidir.

Sağlıklı Saçlar İçin..

Sağlıklı ve güçlü saçlara sadece gençken değil, hayatınız boyunca sahip olabilirsiniz. Bunun için mutlaka saç yapınıza göre bakım seçmeli ve bunu düzenli olarak yapmalısınız. Saçlarınızı yakacak ve kırılmasına yol açacak uygulamalardan kaçınmalı, vitaminli ve proteinli saç bakım ürünleri kullanmalısınız. Özellikle bilmediğiniz ve güvenmediğiniz saç bakım ürünleri kullanıp saçlarınızı ziyan etmeyin.

 

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Kil Maskesi - Diyet365

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu