Diyet Listeleri

Diyet Yaparak Doğru Şekilde Kilo Verme

Diyetler günümüzde bir çok insanın zorlandığı aktiviteler arasında yer alıyor. Bildiğiniz üzere diyet yapan insanlar kısa süre içerisinde diyetini bozmak istiyor, aşırı zorlandığını söylüyor. Bunun neden vücudunuzun fazla fazla yemek yemeye alışmış olmasından kaynaklanıyor. Bildiğiniz üzere sürekli olarak yemek yiyen insanlar sürekli yemek yemek istiyor. Bunun yanı sıra bir seferde çok fazla yiyen insanlar da diyet sebebi ile bir türlü doyamayabiliyor.

Diyetlerin baş kısımlarında bu tür problemlerin yaşanması son derece doğaldır. Çünkü ciddi anlamda diyetler başlarda can sıkıntısı yaratabiliyorlar. Bir çok insan aşırı derecede açlık hissi hissettiğinden dolayı sıkıntı yaşıyor. Diğer yandan açlığı bastırmak için diyetini bozan insanlar da bulunuyor. Bu gibi diyet yapmayı kabul edemeyen bünyeler için pek de bir kolaylaştırma yöntemi bulunmuyor. Fakat yardımcı yöntemlerden birkaçına göz atmamızı isterseniz o zaman şöyle bir tavsiye yapabiliriz.

Daha doyurucu yemekler yemeniz her zaman yararınıza olacaktır. Sindirimi yavaş yemekler midenizi dolu hissettirir. Fakat bu besinleri kullanırken günlük kaloriyi almayı da unutmamalısınız. Diğer yandan diyetteyseniz kalorisi düşük diyet bisküvilerini de kullanabilirsiniz.

Diyet Yaparak Kilo Verirken Bilinmesi Gerekenler

Diyet yapmak kısa bir süreç değildir. Eğer kilo vermek istiyorsanız uzun süre disiplinli bir şekilde diyet yapmaya alışmalı ve hayat tarzı haline getirmelisiniz. Yavaş yavaş ve kalıcı kilo vermek için minumum süre iki yıldır. İdeal kilo ulaşılmakta zor olmayan vakat bir süreç gerektiren bir dönemdir.

Diyet konusunda en çok dikkat edilmesi gerekenler konular şunlardır;

Günlük öğünlerinizi ayarlarken 3 ana ve 2 ara öğünden oluşturmaya dikkat etmeli ve vücut endeksinize göre günlük kalori miktarı hesaplandıktan sonra ihtiyacınız olan günlük kaloriyi aşmamayacak şekilde beslenme düzenine geçmelisiniz. Diyetisyeninizin sizin için belirlediği ana öğündeki kalori miktarını ne kadar düşürebilirseniz kilo verme hızınız da o derece artmış olacak ve daha kısa bir zamanda ideal kilonuza ulaşmış olacaksınız.

Diyet yaptığınız süre içerisinde yağ ve karbonhidrat tüketiminize dikkat etmelisiniz. Günlük almanız gereken yağ oranı tüm aldığınız kalori miktarının 4’de 1′inden fazla olmamasına özen göstermelisiniz. Bu anlamda dengeli bir diyet listesi uygulayarak en sağlıklı şekilde diyet programını uygulamış olacaksınız.

diyet listesi ile kilo verme
diyet listesi ile kilo verme

Kilo vermek isteyenler için en önemli sorunlardan birisi, çok kısa zamanda zayıflama düşüncesinde olmalarıdır. Fakat diyet uzun ve çoğu zaman sıkıntılı bir süreçtir. Sabırlı ve azimli olmak diyet yapanlar için en önemli özellikler arasındadır. Süreç içerisinde pes ettiğinizi düşündüğünüz anlarda kendinizi zayıf ve fit olduğunuzu hayal edin. İnsanların sizin hakkınızda olumlu düşünceler içerisinde olduklarını düşünerek buna uygun şekilde kendinizi motive edin. Unutmayın ki en diyetisyen ve en iyi diyet listesi bile siz istemediğiniz sürece asla sizi zayıflatamaz.

En çok dikkat etmeniz gereken öğün akşam yemeğidir. Bu yüzden yatmadan en erken dört saat önce masaya oturun. Hafif ve düşük kalorili yemek yiyin. Kahvaltılarınız sağlam olsun akşam yemeğiniz sağlıklı ve hafif olsun.

Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün Mü?

Bir çok kilolu insanın korkulu rüyası haline gelmiş olan ve belli bir diyet listesi çerçevesinin dışına çıkmaktan sıkılmış olanların aradıkları hayal ettikleri tek şey diyet yapmadan zayıflamak tır. Aslında böyle bişeyin çok zor olduğu düşünülsede bir çok alternatif vardır. Bir gerçek daha varki diyet yapmadan kilo vermek kesinlikle daha zorlu ve disipli bir uygulamadır. Nedeni ise; hayatınızdaki bazı düzen haline gelmiş alışkanlıklarınızdan vazgeçmek zorunda kalacak olmanızdır. Diyet yaparak ideal kilonuza ulaştığınızda özgüveniniz gelişecek kendinizi daha sağlıklı ve formda hissedecek, sosyal olarak yeni ilişkilere merhaba diyerek belkide hayatınızın çizgisini değiştireceksiniz.

Peki ya rejim yapmadan nasıl kilo veririm ?

Sağlıklı beslenme şekli ve düzenli olarak yapılan spor bir çok diyet türlerinden daha kolay zayıflatacaktır. Bunun yanında günlük yaşantınızda hareket etmeye özen göstermeniz ve karakterinizden üşengeçlikle ilgili ne varsa söküp atmanız gerekmektedir. Diyetsiz zayıflama bu uygulamaların yapıldığı takdirde başarı elde etmenizi sağlayacaktır. Hem yememize hem egzersiz hareketlerimize dikkat etmezsek oturduğumuz yerden kilo vermemiz imkansızdır. Doğal kilo verme yollarından en önemli beslenme düzeni ve spordur.

Diyetsiz zayıflamada dikkat edilmesi ve kendinizi kaptırmamanız gereken başka bir konu ise zayıflama kremleri ve kilo verdiren haplar gibi maddelerden uzak durmanızdır. Unutmayın ki piyasadaki bu tarz çoğu ürünler kilo vermedirmediği gibi bir süre sonra önüne geçilemeyecek sonuçlar doğurmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu